Каква Ким Кардашијан, оваа девојка го запали интернет (ФОТО)

ПОНУДА ОД СЕДУМ МИЛИОНИ ДОЛАРИ: Продуцентите го сакаат Дорнан и во „50 нијанси сиво 2“

Актерот Харисон Форд сериозно повреден во авионска несреќа (ВИДЕО)

Таа е на прагот на шестата деценија од животот, а изгледа вака

02/12/2013 - 09:38

Кој е возачот што загина со Пол Вокер?

Тие биле вистински пријатели кои делеле исти интереси и цели, велат блиски извори на семејствата за „Е-њуз“. Роџер Родас бил извршен директор и консултант кој работел во Банката на Америка и „Мерил Линч“ повеќе од 20 години

Роџер Родас и Пол биле блиски пријатели и луѓе што безрезервно го сакале своето семејство повеќе од што било друго.

Тие биле вистински пријатели кои делеле исти интереси и цели, велат блиски извори на семејствата за „Е-њуз“. Роџер Родас бил извршен директор и консултант кој работел во Банката на Америка и „Мерил Линч“ повеќе од 20 години.

Тој и Вокер ја делеле истата пасија кон автомобилите. Според консултантскиот сајт „Мерил Линч“, Вокер го запознал Роџер на трка на калифорнискиот тркачки клуб.

- Тие долго разговарале, а Вокер бил фасциниран од автомобилот „порше ГТ3“ на Родас. Набргу двајцата се тркале еден покрај друг, а неодамна тие се натпреварувале заедно со уште двајца професионални возачи во 25-часовна трка на издржливост во Тандер Хил, Калифорнија – велат од сајтот „Мерил Линч“.

Вокер и Родас биле сопственици на работилница и сервис за автомобили  во Санта Кларита и на продавница наречена „Олвејс еволвинг“. Во април Вокер за магазинот „Пасмаг“ се пофалил за продавницата и дека се тркал со своите партнери.

(Телеграф.мк)

Оставете коментар

Коментарот можете да го испратите и користејќи:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*