Регион Солун, Грција (Фото: Телеграф.мк/Тоше Огњанов)

ГРЦИЈА ПРЕД РЕФЕРЕНДУМОТ: Цените преполовени, кафулињата полни (ФОТО)

Цените во продавниците, како што велат продавачите, се преполовени во последните десет дена, откако беше најавено дека граѓаните на референдум ќе излезат и ќе кажат дали се за или против строгите штедења што од нив ги бараат ЕУ и ММФ

Видео

Галерија

Американската војска развива летачки велосипед (ВИДЕО)

Производството би требало да почне за три до пет години, а војската ќе го користи како извидничко возило во спасувачки мисии